Skip to content

یكى هستيم تلفیقی از “سفر” و‌ “مسئولیت اجتماعی” است ، که در طى سفرهای گوناگون ‌پس از دیدن و نظاره کردن های بسیار پا به عرصه ی هستی‌ گذاشت. ما با شعار “تفاوت داريم ولى اختلاف نه” قصد داريم با احترام به فرهنگ بومى هر منطقه ، زمينه‌ی رشد و پيشرفت را برقرار سازیم . یکی هستیم طی اقدامات گوناگون گامی برای توسعه و ترويج “فرهنگ صلح” بر میدارد ؛ اقدامی که با آسيب شناسى و براورد نيازهاى منطقه صورت میگیرد و به ایجاد تغییرات بنیادین در‌جهت مثبت میرساند .  یکی هستیم با در نظر داشتن تفاوت هاى ظاهرى كه خود موجب زيبايى و رنگارنگى دنياى اطرافمان ميشود،قصد بر ترويج فرهنگ ديگر پذيرى دارد. ما با نگاهى كلى تر به پيرامون خود و جهان ، در ميابيم كه اين تفاوت هاى ظاهرى نظير قوميت،مليت،مذهب و… حاكى از وجود ريشه‌ى عميق انسانی و مشترك است ، که ريشه هاى آن را ميتوان در ادبيات و فلسفه‌ى شرق مانند شاعر نامدار پارسى سعدى شيرازى جستجو كرد. ما با مسئوليتى كه در سفر براى خود در نظر میگیریم ، با همدلى و دوستی با كودكان و گذاشتن كارگاه هاى آموزشی به انسان ها يادآور می‌شويم که هنوز اميد زنده است و ما “يكى هستيم”

خانواده یکی هستیم باور دارد سفر در بطن خود به واسطه نو شدن و تجربه مستمر ، زیبا و هیجان انگیز است كه زنده و پویا بودن ، بخشی از هویت آن می‌باشد. اما بسیار زیباتر می شود اگر آنگاه که در “سفر” داستان آدم ها را می شنویم ، به درد دل آنها گوش می کنیم و با آنها هم دل و همراه می شویم ، بتوانیم گره ای از مشکلات آنها باز کنیم !

این احساس زیبایی‌ست که آنها به ما هدیه می‌کنند تا بتوانیم سفری که از درون خود آغاز نمودیم را ادامه دهیم و افق‌های جدیدی را تجربه نماییم . ما با مسئوليتى كه در سفر برای خود داريم ، سعى در ترويج “فرهنگ صلح و ديگر پذيرى” كه در ذات سفر نهفته است را داريم ؛ که این نوعی مسئولیت است ، مسئولیت اجتماعی …

شاید این خلاصه ای صادقانه از “یکی هستیم” باشد ؛ سفری مسئولانه ، سفری که از درون هر شخص آغاز میشود و تا دنیای پیرامونش ادامه پیدا میکند ؛ و ” امید ” داریم جای ” گام ” هایمان کمی بیشتر از خود باقی بماند ، کمی …

دست راست در تمام اديان و مكاتيب نمادى مقدس و روحانيست كه نشانه‌ی سلام و سلامتی نیز میباشد. پرنده نماد آزادی و رهاییست و همینطور نمادی از صلح و دوستی میباشد. شاخه‌ی زیتون ، نهال راستی و پیام‌آور صلح است که پرنده‌ی صلح آنرا با خود حمل میکند.

مؤسس

رضا عابدینی سهی
موسس و بنیانگذار

رضا متولد شهريور ١٣٥٩ در تهران است . او مهندس نساجى و در خانواده اى صنعت گر به دنیا آمده و رشد کرده است. حدود ١٠ سال در كنار پدر به فعاليت توليدى پرداخت و سپس با تكيه بر تجربيات اندوخته اقدام به راه اندا كارخانه اى در افغانستان نمود تا علاوه بر انتفاع مالى كمك به گسترش و استقلال توليد و كارآفرينى در اين كشور كرده باشد . اما او حدود ۳ سال پیش برای تحقق رویاهای کودکیش تصمیم به رها کردن فعالیت های تجاری گرفت و کمپینی با نام تفاوت داریم ولی اختلا ف نه«یکی هستیم » را راه اندازی نمود.

او‌میگوید : سفر برای من ارسال پیام صلح و دوستی مردم ایران زمین فارغ از تقسیم بندی های جغرافیایی، تغاوت های زبانی-مذهبی و قومیتی به مردم دنیا میباشد. در اين سفرها كه عموما بصورت پياده به اقصى نقاط دنيا از طريق او انجام مى شود با روايت تصويرى (عكس و فيلم)  سفر ايجاد جذابيت نموده و از طريق اضافه نمودن محتوى هدفمند اجتماعى _انسانى سعى در تغيير نوع نگرش مختطبین  دارد.

 

اعضـا گـروه

غـزال باقـری
سرپرست ، مدیریت روابط عمومی و فروش
حمـزه دالایـی
مدیریت رسانه
آرش میرحصاری
مدیریت اجرایی و عملیات
علی ویلان
گروه رسانه و کنترل صفحات مجازی
آریا گازر
گروه رسانه و کنترل صفحات مجازی