كى هستيم مفهوميست فراگير كه در طى سفرهای گوناگون كه از درون خود آغاز كرده و به دنياى پيرامون رسيده ، پس از دیدن و نظاره کردن های بسیار پا به عرصه ی هستی گذاشت.که سفر و مسئولیت اجتماعی بخشی از هویت آن است. ما با شعار “تفاوت داريم ولى اختلاف نه” قصد داريم با احترام به فرهنگ بومى هر منطقه زمينه ى رشد و پيشرفت را برقرار سازيم. يكى هستيم با آسيب شناسى و براورد نيازهاى مناطق موردنظر تلاش بر توسعه و پيشرفت منطقه و همچنين ترويج فرهنگ صلح ميان اهالى را دارد. يكى هستيم با در نظر داشتن تفاوت هاى ظاهرى كه خود موجب زيبايى و رنگارنگى دنياى اطرافمان ميشود،قصد بر ترويج فرهنگ ديگر پذيرى دارد.

ما با نگاهى كلى تر به پيرامون و جهان در ميابيم كه اين تفاوت هاى ظاهرى نظير : قوميت،مليت،مذهب و… در ميابيم كه اين تفاوت ها حاكى از وجود ريشه ى عميق انسان و مشترك است كه ريشه هاى آن را ميتوان در ادبيات و فلسفه ى شرق مانند شاعر نامدار پارسى سعدى شيرازى جستجو كرد. ما با مسئوليتى كه در سفر براى خود داريم با همدلى و هميارى با كودكان و گذاشتن كارگاه هاى آموزشى به كودكان و انسان ها يادآور شويم :
هنوز اميد زنده است و ما “يكى هستيم” …

یکی هستیم تلفیقی ست از “سفر و مسئولیت اجتماعی” . خانواده یکی هستیم باور دارد سفر در بطن خود بواسطه نو شدن و مواجه دائم و تجربه مستمر ، زیبا و هیجان انگیز است ، كه زنده و پویا بودن بخشی از هویت آن می باشد. اما بسیار زیباتر می شود اگر آنگاه که در “سفر” داستان آدم ها را می شنویم ، درد دل آنها را گوش می کنیم ، با آنها هم دل و همراه می شویمبتوانیم گره ای از مشکلات آنها باز کنیم . این احساس زیبایی ست که آنها به ما هدیه می کنند تا بتوانیم سفری که از درون خود آغاز نمودیم را ادامه دهیم و افقهای جدیدی را تجربه نماییم . شاید این خلاصه ای صادقانه از “یکی هستیم” باشد ؛ سفری مسئولانه ، سفری که از درون هر شخص آغاز میشود و تا دنیای اطرافش ادامه پیدا میکند ؛ و “امید” دارد جای “گام” هايش کمی بیشتر از خودش باقی بماند ، کمی … . ما با مسئوليتى كه در سفر براي خود داريم ، سعى در ترويج فرهنگ “صلح” و “ديگر پذيرى” كه در ذات سفر نهفته است را داريم. در كنار آن خواهان اين هستيم كه دل “كودكان” را شاد كنيم و با گذاشتن كارگاه هاى آموزشى به كودكان و انسانها ياداور شويم كه هنوز اميد زنده است و ما “يكى هستيم”

موسس

رضا عابدینی سهی
موسس و بنیانگذاز

متولد شهريور ١٣٥٩ در تهران است . او مهندس نساجى و در خانواده اى صنعت گر به دنیا آمده و رشد کرده است. حدود ١٠ سال در كنار پدر به فعاليت توليدى پرداخت و سپس با تكيه بر تجربيات اندوخته اقدام به راه اندا كارخانه اى در افغانستان نمود تا علاوه بر انتفاع مالى كمك به گسترش و استقلال توليد و كارآفرينى در اين كشور كرده باشد . اما او حدود ۳ سال پیش برای تحقق رویاهای کودکیش تصمیم به رها کردن فعالیت های تجاری گرفت و کمپینی با نام تفاوت داریم ولی اختلا ف نه«یکی هستیم » را راه اندازی نمود.

او‌میگوید : سفر برای من ارسال پیام صلح و دوستی مردم ایران زمین فارغ از تقسیم بندی های جغرافیایی، تغاوت های زبانی-مذهبی و قومیتی به مردم دنیا میباشد. در اين سفرها كه عموما بصورت پياده به اقصى نقاط دنيا از طريق او انجام مى شود با روايت تصويرى (عكس و فيلم)  سفر ايجاد جذابيت نموده و از طريق اضافه نمودن محتوى هدفمند اجتماعى _انسانى سعى در تغيير نوع نگرش مختطبین  دارد .

رضا در سفرهایش با بالا بردن دست راست «سمبل کمپین یکی هستیم» که در تمام مکاتیب و ادیان الهی مقدس ونشان از شهادت دادن است به آنان که سر راهش قرار میگیرند سلام میکند و پیام صلح و سلامت را به آنها هدیه میدهد و یادآوری مینماید که نهال صلح درهمه ی ما وجود دارد که فراموشش کردیم. او از آنها میخواهد تا با سلام کردن بر صلح با او همسفر شوند و شهادت  دهند که اجازه نخواهند

اعضـا گـروه

غـزال باقـری
مدیریت روابط عمومی و سرپرست
حمـزه دالایـی
مدیریت رسانه
مانوش هاشمی کهن زاد
مدیریت پژوهش و تحقیقات
آرش میرحصاری
مدیریت اجرایی و عملیات
علی ویلان
گروه رسانه و کنترل صفحات مجازی
آریا گازر
گروه رسانه و کنترل صفحات مجازی